Завдяки низькій теплопровідності та високій вологостійкості, а також легкості та бюджетному ціннику, утеплення пінопластом залишається найвигіднішим варіантом захисту свого будинку від втрат тепла. Але утеплення стін пінопластом можна виконати різними способами. У цьому матеріалі ми розглянемо, чому найкращий спосіб для виконання робіт своїми руками – це монтаж термопанелей з ППС, а також покроково розпишемо пінопластом утеплення фасаду, щоб у вас була готова інструкція.
Для початку варто порівняти всі можливі варіанти застосування пінополістиролу. Це можуть бути:
Що стосується першого пункту, фахівці не рекомендують внутрішнє утеплення загалом через те, що точка роси зміщується всередину приміщення, а це конденсат, грибок тощо. Та й не вітають ідею монтувати на стіни всередині пінопласт: утеплювач все-таки синтетичний та слабопроникний. Натомість утеплення стін пінопластом зовні – економний та ефективний хід.
По-друге, має значення, який вид спіненого полістиролу використовувати. Це може бути ППС або ЕППС. Другий матеріал відрізняється за технологією виробництва, він щільніший, ніж звичайний пінопласт. І якщо ППС має низьку теплопровідність і хорошу вологостійкість, то у ЕППС ці показники ще кращі. Але він непаропроникний і слабше зчепляється з обробкою через поверхневу плівку, тому підходить для фундаменту та цоколя, але ніяк не для стін. Отже, найкращий пінопласт для утеплення фасаду — найпростіший, але високоякісний ППС, виготовлений відповідно до державних стандартів.
І, нарешті, третій пункт – спосіб обробки пінопласту. Найбільш популярний так званий «мокрій фасад»: коли за вже змонтованими листами на клей наноситься армувальна сітка, а потім виконуються штукатурні та, за бажанням, малярські роботи. Також можна вибрати стильну плитку та обклеїти нею ППС: такий фасад вийде ще довговічніший та стійкіший до зовнішніх впливів. Або замовити готові термоблоки, що вже з цеху поставляються з обробкою глиняною або кам’яною плиткою. Це найпростіший варіант для самостійного монтажу.
Завдяки простоті роботи з термопанелями, утеплення пінопластом можна виконати самостійно, без спеціальних будівельних навичок та обладнання.
З інструментів знадобляться: болгарка, перфоратор, шуруповерт, рівень та м’який шпатель для роботи з плитковими швами. Додаткових матеріалів також небагато: потрібні клей-піна, саморізи та стійка до морозу суміш для швів. Етапи монтажу такі:
Утеплення стін пінопластом починається з очищення стін від забруднень, а також будь-яких нерівностей і виступів, включаючи неакуратні цементні шви або арматуру, що випирає. Не завадить ґрунтовка тріщин, сколів та отворів.
2. Виконати розмітку
Внизу стіни за допомогою рівня розмічається горизонтальна лінія, від якої стартуватиме монтаж. Перевіряються діагоналі, щоб оцінити, наскільки стіни мають крен усередину чи назовні. Можна через кожні півметра-метра натягнути вертикалі з міцних ниток — це допоможе ясніше побачити проблемні місця. Їх потрібно буде вирівняти за допомогою прокладок із твердих вологостійких матеріалів.
3. Закріпити цокольний профіль та встановити термопанелі
З невеликим відступом від землі лінією розмітки на цоколі закріплюється профіль. Спираючись на нього, від лівого краю стіни на шурупи та клей-піну монтується фасадний пінопласт, покритий декоративною цеглою. Клей обов’язково має бути в кожному другому центральному отворі термопанелей та кожному шві між блоками. За цим принципом збираються всі лави. Щоб під утеплювач не заходило повітря, важливо запінити просвіт між нижнім профілем та стінами після встановлення першої смуги термопанелей.
4. Заповнити шви між плиткою
Як тільки завершиться встановлення термопанелей на стіну, можна відразу займатися фінішною обробкою – заповненням простору між плитками спеціальною морозостійкою сумішшю. Єдиний нюанс: наносити її потрібно лише у плюсову температуру.
Термопанелі з якісного пінопласту з обробкою глиняною або кам’яною плиткою – найпростіший і найшвидший серед способів утеплення будинку своїми руками. До того ж, купивши утеплювач «Термодім», ви гарантовано отримуєте безкоштовне консультування з усіх тонкощів монтажу.
Якщо залишилися питання, можете зателефонувати нам або залишити заявку на зворотній дзвінок. Фахівці «Термодім» завжди на зв’язку, щоб допомогти зробити ваш будинок теплим!