Високоефективна теплоізоляція термопанелей
Завдяки своїм особливостям, термопанелі прекрасно зберігають тепло в будинку. Розглянемо, які саме характеристики нашого продукту скоротять ваші рахунки на опалення, і чому теплоізоляція термопанелей краще властивостей інших матеріалів.
Теплі секрети термопанелей
- В якості основи ми використовуємо пінопласт, а у нього дуже низький коефіцієнт теплопровідності: 0,035-0,041 Вт / м * К. Цей показник говорить про те, скільки тепла випаровується через метр матеріалу за одиницю часу, і чим він менше, тим краще. Для порівняння, теплопровідність стін з різних матеріалів у багато разів вище: від десятих часток Вт/м*К для цегли до 2 Вт/м*К для залізобетону. На практиці це означає, що термопанель зупинить вихід через стіну величезної кількості тепла: шар ППС товщиною 6 см рівноцінний за своїми властивостями теплоізоляції 12,5 см мінеральної вати, 34 см дерева або метру цегляної кладки.
- Наші заготовки мають строго певну форму і щільно входять один в одного, як конструктор. Це не тільки дозволяє створити естетичний фасад з рівною цегляною кладкою на фініші: місця стиків – це місця появи містків холоду і тепловтрат. Хоча площа стиків збільшується, завдяки ідеальному прилягання листів мінімізується витік дорогоцінного тепла.
- Клінкерна плитка надійно захищає шар пінопласту від руйнування, а отже і втрати теплоізоляційних властивостей.
Порівняння теплоізоляції термопанелей з іншими утеплювачами
Якщо порівнювати коефіцієнти теплопровідності, все альтернативи утеплення хороші:
- ЕППС пропускає всього 0.035-0.039 Вт/м*К тепла;
- мінеральна вата різного типу – 0.035-0.042 Вт/м*К;
- пінополіуретан і того менше – 0.028 Вт/м*К.

Але показники теплоізоляції кожного матеріалу можуть сильно залежати від умов експлуатації. Крім того, теплопровідність можна розглядати у відриві від інших характеристик утеплювача.
пінополіуретан
Закритопористий ППУ – кращий утеплювач за показниками теплоізоляції, до того ж його можна напилити на будь-яку поверхню. По вологостійкості і паропроникності який можна порівняти з пінопластом, і також руйнується під впливом прямих сонячних променів.
Але через нерівності одержуваної кірки пінополіуретан складніше захистити обробкою, і тому його частіше використовують всередині будівель (покрівля), ніж зовні. Через щільний зчеплення зі стіною і безшовних до нього виникають питання по паропроникності і пожежної безпеки – горіти ППУ не буде, але буде тліти, виділяючи небезпечні речовини. З цієї ж причини, його проблематично демонтувати, і, на довершення, пінополіуретан коштує в кілька разів дорожче.
Екструдований пінополістирол
Листи ЕППС також мають трохи нижчим коефіцієнтом теплопровідності, ніж ППС. Завдяки своїй структурі і гідрофобності, екструдований пінополістирол чудово працює як утеплювач в місцях, схильних до підвищеної вологості і тиску. Наприклад, їм утеплюють фундамент.
Однак, використовувати його для теплоізоляції фасадів фахівці не радять. При відсутності якісної вентиляції, нульова паропроникність матеріалу сприятиме підвищеної вологості в приміщенні з усіма витікаючими з цього наслідками. Крім того, ЕППС гірше дружить з оздоблювальними матеріалами, тому частіше спостерігається явище відшарованому фасаду. Як це відбувається, ви можете подивитися на відео , на нашому ютуб-каналі .
Мінеральна і кам’яна вата
Минеральная вата имеет чуть более высокую теплопроводность, чем пенополистирол, но при этом также является хорошим теплоизолятором. Некоторые виды базальтовой ваты относятся к негорючим, поэтому ими утепляют проёмы.
Однако, минеральные ваты достаточно гигроскопичны: со временем набирая влагу, они теряют 30-40% своих теплоизоляционных свойств. Каменная вата плотнее, поэтому лучше сопротивляется сырости и дольше сохраняет свои характеристики теплоизолятора. Но, в любом случае, чтобы вата работала, требуется дополнительная влаго- и пароизоляция. И на второй чаше весов лежит здоровье, ведь микрочастицы волокон строительных ват опасны для дыхания и кожи. Сравнение теплоизоляционных свойств пенополистирола, из которого изготавливается термопанель и миниральной ваты, вы можете посмотреть на видео ниже:
При порівнянні теплоізоляційних характеристик в комплексі з іншими властивостями різних утеплювачів очевидно, що термопанелі – це не тільки високоефективний утеплювач, а й оптимальний вибір з ряду альтернатив.

Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом