Дніпро
Дніпро
Київ
+38067-644-44-43 +38095-224-57-97 пн-пт.: 9:00 - 18:00 ; сб.: 10:00 - 17:00 Україна, м Дніпро, вул. Троїцька 3, оф. 5
+38050-461-27-38 +38095-224-57-97 пн-пт.: 9:00 - 18:00 ; сб.: 10:00 - 17:00 Україна, м Київ, вул. Велика Окружна 4
Власна технологія
Сертифікована продукція
Виробник термопанелей
№1 в Україні

Утеплення приватного будинку: як вибрати утеплювач для стін

Наважуючись на утеплення приватного будинку, господарі хочуть врахувати багато побажань, умов і вимог. Важливо підібрати такий утеплювач для стін, щоб було і красиво, і натурально, і тепло, а ще щоб якість і довговічність виправдовували витрати. Розглянемо, як вибрати утеплювач для дому, який буде відповідати цим запитам, і яких помилок варто уникати, щоб не платити двічі.

Утеплювач для стін: можливі варіанти

Зазвичай для зовнішнього утеплення використовуються пінополістирол, ЕППС, базальтова вата, ППУ або панелі, що поєднують термоізоляцію і готову обробку клінкерною плиткою.

Екструдований пінополістирол можна відразу виключити з цього списку, так як, незважаючи на відмінні якості тепло- і вологоізоляції, він не пропускає пар, що веде до накопичення конденсату і розвитку грибка. А також ЕППС гірше звичайного пінопласту зчіплюється з обробкою через поверхневої плівки.

Давайте порівняємо утеплювачі для будинку (за виключенням ЕППС), виходячи з основних очікувань:

  • Захист від тепловтрат. На ділі все перераховані матеріали мають відмінні теплоізоляційні характеристики, але те, наскільки добре вони будуть працювати ізоляторами, залежить від їх якості і дотримання технології монтажу. Найнижчою теплопровідністю володіє пінополіуретан, однак у нього є свої недоліки, включаючи обмежений вибір декору (сайдинг). Тому вибирати варто в комплексі.
  • Краса. Це поняття на смак і колір, яке залежить матеріалу обробки і особистих переваг. Можливі варіанти покриття утеплювача: фактурна штукатурка з фарбуванням або без, металевий або ПВХ сайдинг, а також оздоблення плиткою з кераміки або каменю. Найбільш ефектно виглядає справжня декоративна цегла, яка використовується при обробці по пінопласту.
  • Натуральність. Тут варто відразу ж внести ясність: все утеплювачі складаються з синтетичних матеріалів. Самим натуральним з них вважається кам’яна вата, але навіть в її складі є штучний клей, який може виділяти небезпечні речовини. Однак можна вибрати утеплювач з натуральним декором – з тою ж клінкерною плиткою.
  • Співвідношення ціни / якості. Самим збалансованим варіантом на ринку по-праву вважається пінополістирол: недорогий, теплоизолюючий, легкий, вологостійкий і відмінно піддається обробці. А також продукти на його основі. Так, хоча термопанелі з ППС продаються за ціною вище середнього через вартість натурального декоративного шару, вони повністю окупають себе в процесі експлуатації.
  • Довговічність. У теорії утеплювачі стін можуть працювати на фасаді десятиліттями, але на практиці кожен з них здатний швидко руйнуватися без належного захисту. Наприклад, навіть міцна базальтова вата може пошкодитися вологою, або розсипатися через 10-15 років. Кращі результати по довговічності (до 50 років користування) показує комбінація з щільного пінопласту і керамічної плитки, що не допускає зовнішній вплив на утеплювач.

Висновок: хоча кожним з матеріалів (при грамотному використанні) можна відмінно утеплити своє житло, саме термопанелі з ППС і керамічної або кам’яної плитки по-максимуму задовольняють всі запити господаря будинку. На відміну від альтернатив, з термоблоками не потрібно вибирати між теплом і красою або довговічністю і економією.

Утеплення приватного будинку і найпоширеніші помилки

Щоб успішно, без зайвих витрат і стресу зробити свій будинок теплим, потрібно не тільки вибрати оптимальний тип матеріалу, а й уникнути поширених помилок.

  1. Кількість утеплювача. Кожній стіні, в залежності від її матеріалу і товщини, потрібен певний шар теплоізоляції. Якщо використовувати більш тонкий утеплювач, просто не буде ефективно – викинете гроші на вітер. Тому важливо розрахувати з фахівцем, скільки мм ізолятора вимагає ваш фасад. Як правило, в нашій кліматичній зоні його товщина повинна становити не менше 100 мм.
  2. Якість матеріалу. Той же пінопласт може служити онукам і правнукам, а може стати проблемою вже через пару років експлуатації. Зверніть увагу, чи відповідає утеплювач для стін ГОСТу по щільності: це можна перевірити як в документах, так і по вазі. Оцініть візуально: якісний ППС повинен не просвічуватися, бути міцним, що не кришитися і мати правильну геометричну форму. Також не економте на обробці – від її якості залежить як довго прослужить пінополістирол.
  3. Комплексний підхід. Щоб захистити будинок, важливо не залишити лазівок для холоду: утеплити не тільки фасад, але і цоколь. В ідеалі також провести теплоізоляцію даху.
  4. Дотримання технології монтажу. Використовувати достатньо кріплень, ретельно підготувати фасад, очистивши і загрунтувавши поверхню, щільно укладати утеплювач, не допускаючи щілин. Ці та інші нюанси не варто ігнорувати, щоб утеплення приватного будинку було вдалим.
  5. Послуги фахівців. Цілком можливо утеплити будинок своїми руками, особливо таким повністю готовим до установки матеріалом, як термопанелі. Але робити це варто тільки в тому випадку, якщо ви маєте будівельний досвід і відчуваєте впевненість в своїх силах. В іншому випадку розсудливо довірити цю роботу фахівцям.

Основною помилкою при утепленні є бажання заощадити: купити більш тонкий утеплювач і дешевший декор, пропустити важливі етапи монтажу, відмовитися від послуг майстра, коли це необхідно. Все це згодом може вилитися в подвійні витрати і нескінченні переробки. Насправді, економніше всього якісно утеплити будинок з першого разу.

Кращий утеплювач для дому – фасадні термопанелі

Термопанелі – єдиний утеплювач для дому, який максимально враховує всі побажання власників житла, а також попереджає можливі помилки при утепленні.

Він проводиться з ГОСТовского пінополістиролу 35 щільності, а також благородної кам’яної або керамічної плитки. Це означає, що фасад буде теплим, його якість і надійність дозволять закрити питання з утепленням назавжди, а натуральний декор подарує вашому будинку ефектний зовнішній вигляд.

Фахівці компанії «Термодом» допомагають підібрати потрібну товщину утеплювача, а також дизайн обробки на будь-який смак з найширшого асортименту кольорів і фактури плитки. Крім того, якщо вам потрібен професійний монтаж, наша бригада фахівців виїжджає в будь населені пункти по всій Україні, щоб зробити ваші будинки теплими під ключ.

Якщо залишилися питання, можете зателефонувати нам або залишити заявку на зворотний дзвінок.



Є питання? Ми передзвонимо!
Отримайте безкоштовну консультацію з утеплення будинку, замовивши зворотний дзвінок прямо зараз!
Залиште свій телефон.
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом