Утеплення стін – дуже важливе питання, яке хвилює кожного власника будинку чи квартири. Матеріалів для зовнішнього та внутрішнього утеплення стін багато, як і інформації, що обрушується на господарів житла. У цій статті ми розкладемо все по поличках і допоможемо вам зорієнтуватися на будівельному ринку: розберемося, які види теплоізоляції існують, які властивості вони мають. А також який утеплювач для стін використовувати в окремих випадках, чим відрізняється утеплення квартир у багатоповерхівках, і який утеплювач для будинку №1.
Внутрішнє утеплення стінок здається простіше зовнішнього. Але він має важливі недоліки:
Висновок: будь-який фахівець порадить вам замовити зовнішнє утеплення або поєднувати з внутрішньою фасадну обробку. Це допоможе уникнути промерзання стін та вогкості у приміщенні, якими загрожує внутрішня «шуба».
Якщо ви за «і те, й інше», важливо підібрати правильну товщину матеріалів, врахувати вологообмінний режим, який вийде у стінному пирозі. Діє правило: зовнішня теплоізоляція має бути потужнішою за теплоопором, ніж внутрішня.
Бувають ситуації, коли доступні лише внутрішні роботи. Наприклад, деякі фасади не можна видозмінювати, оскільки вони мають художню чи історичну цінність. Стіни можуть бути багато декоровані або прилягати до інших будівель або приміщень. У таких випадках використовують такі утеплювачі для дому:
Для утеплення стін житлових кімнат краще віддавати перевагу екологічним матеріалам. Але, в будь-якому випадку, потрібно прорахувати ефективність і вологообмінний режим, перш ніж робити що-небудь.
Найефективнішим способом залишається зовнішнє утеплення: і будинки підтримується більш висока температура, і стіни остигають набагато повільніше, залишаючись при цьому сухими.
Для фасадних робіт застосовують кілька видів матеріалів із порівняльною теплопровідністю, але зовсім різними експлуатаційними характеристиками:
Якщо порівняти властивості перерахованих матеріалів, найбільш збалансований утеплювач для будинку – звичайний пінополістирол високої якості, захищений міцним декоративним шаром. Зокрема, готові термоблоки з ППС та натуральної глиняної або кам’яної плитки. Такі термопанелі з пінопласту – ефективне рішення для зовнішнього утеплення, при якому внутрішнє утеплення може не знадобитися.
Суть утеплення квартири не відрізняється від утеплення будинку:
Однак, зовнішній утеплення стін квартир має свої особливості.
По-перше, роботи з теплоізоляції фасаду виконуються на висоті, а тому коштуватимуть дорожче.
По-друге, за ДБН використання пінопласту для оздоблення багатоповерхових будівель дозволено лише для будинків заввишки до 26,5 метрів.
По-третє, найкращий ефект дає суцільне зовнішнє утеплення стін разом із сусідами. Тоді по периметру утеплювача не проникатиме волога, і на поверхні бетону або цегли не створюватиметься перепад температур.
Якщо спільно замовити утеплення квартир термопанелями з ГОСТівського пінополістиролу, обробленими декоративною цеглою, вийде і якісна теплоізоляція, і естетичний фасад будівлі. І відпаде потреба у внутрішньому утепленні.
Як вже було обгрунтовано, найоптимальніший утеплювач – пінополістирол, але має значення, який вид пінопласту, де і яким чином використовувати.
Внутрішнє утеплення стін пінопластом не вітається. Хоча застосування ЕППС можна виправдати для тепло- та вологоізоляції ванних кімнат та інших сирих приміщень, а ППС обшивають балкони та лоджії.
Зовнішнє утеплення стін ЕППС популярне, але небажано з описаних у першому підзаголовку причин. А ось ППС ефективно використовується для фасадних робіт, але тут потрібно врахувати нюанси.
Всім перерахованим вимогам відповідають термопанелі Термодім. Компанія по ГОСТу виготовляє власний пінопласт 35 щільності спеціально для обробки його фасадною плиткою провідних європейських виробників. А також допомагає клієнтам із необхідними розрахунками.
Якщо підсумувати, всі теплоізоляційні матеріали мають свої переваги і недоліки, вимоги до монтажу, експлуатації та технології. Виходячи з них, зовнішнє утеплення стін пінопластом перевершує будь-які альтернативні варіанти за ціною/якістю. Дізнатися, докладніше вартість, ціну утеплення стін пінопластом за 1 м2 можна прочитати в цій статті.
При цьому найефективніші системи утеплення на базі пінополістиролу – це фасадні термопанелі від виробника «Термодім». Це добротна сертифікована теплоізоляція, яка виходить з цеху з готовою фінішною обробкою глиняною або кам’яною декоративною цеглою. І це комплексне утеплення будинку зовні, ціна якого включає гарантію довговічного користування та сервісне обслуговування.
У вас залишились запитання? Замовте зворотний дзвінок і ми передзвонимо, щоб дати на них вичерпну відповідь!