Дніпро
Дніпро
Київ
+38067-644-44-43 +38095-224-57-97 пн-пт.: 9:00 - 18:00 ; сб.: 10:00 - 17:00 Україна, м Дніпро, вул. Троїцька 3, оф. 5
+38050-461-27-38 +38095-224-57-97 пн-пт.: 9:00 - 18:00 ; сб.: 10:00 - 17:00 Україна, м Київ, вул. Велика Окружна 4
Власна технологія
Сертифікована продукція
Виробник термопанелей
№1 в Україні

Утеплення стін: як правильно вибрати утеплювач

Утепление стен: как правильно выбрать утеплитель

Утеплення стін – дуже важливе питання, яке хвилює кожного власника будинку чи квартири. Матеріалів для зовнішнього та внутрішнього утеплення стін багато, як і інформації, що обрушується на господарів житла. У цій статті ми розкладемо все по поличках і допоможемо вам зорієнтуватися на будівельному ринку: розберемося, які види теплоізоляції існують, які властивості вони мають. А також який утеплювач для стін використовувати в окремих випадках, чим відрізняється утеплення квартир у багатоповерхівках, і який утеплювач для будинку №1.

Зміст:

  1. Внутрішній чи зовнішній утеплювач для дому?
  2. Коли можливе лише утеплення зсередини?
  3. Вибираємо фасадний утеплювач для дому
  4. Зовнішнє утеплення квартир: особливості
  5. Найкраще зовнішнє утеплення стін будинку: ціна/якість



Внутрішній чи зовнішній утеплювач для дому?

Внутрішнє утеплення стінок здається простіше зовнішнього. Але він має важливі недоліки:

  • між стіною та утеплювачем може конденсуватися пара, викликаючи потіки на декорі та плісняву, оскільки «точка роси» зміщується у бік приміщення;
  • матеріали, що застосовуються товстим шаром, відбирають корисний простір, а ті, що наносяться тонко, на практиці забезпечують недостатню теплоізоляцію.

Висновок: будь-який фахівець порадить вам замовити зовнішнє утеплення або поєднувати з внутрішньою фасадну обробку. Це допоможе уникнути промерзання стін та вогкості у приміщенні, якими загрожує внутрішня «шуба».

Якщо ви за «і те, й інше», важливо підібрати правильну товщину матеріалів, врахувати вологообмінний режим, який вийде у стінному пирозі. Діє правило: зовнішня теплоізоляція має бути потужнішою за теплоопором, ніж внутрішня.




Коли можливе лише утеплення зсередини?

Бувають ситуації, коли доступні лише внутрішні роботи. Наприклад, деякі фасади не можна видозмінювати, оскільки вони мають художню чи історичну цінність. Стіни можуть бути багато декоровані або прилягати до інших будівель або приміщень. У таких випадках використовують такі утеплювачі для дому:

  • мінеральні вати;
  • звичайний та екструдований пінопласт;
  • пінополістиролова крихта;
  • пінополіуретан;
  • теплоізоляційна штукатурка;
  • теплоізоляційна фарба;
  • пробкові шпалери;
  • фольгований пінополіетилен;
  • додатковий шар кладки цегли або газобетону.

Для утеплення стін житлових кімнат краще віддавати перевагу екологічним матеріалам. Але, в будь-якому випадку, потрібно прорахувати ефективність і вологообмінний режим, перш ніж робити що-небудь.




Вибираємо фасадний утеплювач для дому

Найефективнішим способом залишається зовнішнє утеплення: і будинки підтримується більш висока температура, і стіни остигають набагато повільніше, залишаючись при цьому сухими.

Для фасадних робіт застосовують кілька видів матеріалів із порівняльною теплопровідністю, але зовсім різними експлуатаційними характеристиками:

  1. Базальтова вата – відмінний тепло-і звукоізолятор, вважається негорючим. Однак, як і інші волокнисті матеріали, схильна до обсипання, а при порушенні вологозахисту з часом збирає конденсат.
  2. ППС – недорогий, але ефективний, легкий та вологостійкий утеплювач. Мінус: руйнується під впливом сонячних променів, тому вимагає надійного оздоблення.
  3. ЕППС – ще міцніший, несприйнятливий до вологи та ізолюючий тепло матеріал. Але він непаропроникний (збільшує вологість у будинку) та жорсткий (відходить від стін, скидає декор).
  4. Пінополіуретан – найкращий по частині теплозбереження склад, що напилюється суцільним шаром на стіну будь-якої конфігурації. Недоліки: вдвічі дорожче за альтернативи, не дихає, токсичний при горінні.

Якщо порівняти властивості перерахованих матеріалів, найбільш збалансований утеплювач для будинку – звичайний пінополістирол високої якості, захищений міцним декоративним шаром. Зокрема, готові термоблоки з ППС та натуральної глиняної або кам’яної плитки. Такі термопанелі з пінопласту – ефективне рішення для зовнішнього утеплення, при якому внутрішнє утеплення може не знадобитися.




Зовнішнє утеплення квартир: особливості

Суть утеплення квартири не відрізняється від утеплення будинку:

  • між внутрішнім та зовнішнім виграє зовнішнє утеплення стін;
  • можливе поєднання двох видів утеплення зі збільшенням теплоопору до вулиці;
  • будь-який із матеріалів вимагає розрахунку фахівцями, інакше можна не тільки не отримати бажаний ефект, а й розвести вогкість у квартирі;
  • найкраще зовнішнє утеплення квартир серед наявних на ринку — виготовлений відповідно до всіх будівельних нормативів пінопласт з надійним фінішним оздобленням.

Однак, зовнішній утеплення стін квартир має свої особливості.

По-перше, роботи з теплоізоляції фасаду виконуються на висоті, а тому коштуватимуть дорожче.

По-друге, за ДБН використання пінопласту для оздоблення багатоповерхових будівель дозволено лише для будинків заввишки до 26,5 метрів.

По-третє, найкращий ефект дає суцільне зовнішнє утеплення стін разом із сусідами. Тоді по периметру утеплювача не проникатиме волога, і на поверхні бетону або цегли не створюватиметься перепад температур.

Якщо спільно замовити утеплення квартир термопанелями з ГОСТівського пінополістиролу, обробленими декоративною цеглою, вийде і якісна теплоізоляція, і естетичний фасад будівлі. І відпаде потреба у внутрішньому утепленні.




Найкраще зовнішнє утеплення стін будинку: ціна/якість

Як вже було обгрунтовано, найоптимальніший утеплювач – пінополістирол, але має значення, який вид пінопласту, де і яким чином використовувати.

Внутрішнє утеплення стін пінопластом не вітається. Хоча застосування ЕППС можна виправдати для тепло- та вологоізоляції ванних кімнат та інших сирих приміщень, а ППС обшивають балкони та лоджії.

Зовнішнє утеплення стін ЕППС популярне, але небажано з описаних у першому підзаголовку причин. А ось ППС ефективно використовується для фасадних робіт, але тут потрібно врахувати нюанси.

  1. Відповідність будівельним нормам. Для фасадного утеплення оптимальний пінопласт 35й марки. горючості Г1-Г2 та літерами ПСБ-С.
  2. Достатня товщина. ДБН визначають мінімальну товщину листа пінопласту, необхідну для утеплення.
  3. Міцне оздоблення. Під впливом сонця гранули ППС послаблюють зв’язок, і згодом у утеплення пінопластом може проникати вода.

Всім перерахованим вимогам відповідають термопанелі Термодім. Компанія по ГОСТу виготовляє власний пінопласт 35 щільності спеціально для обробки його фасадною плиткою провідних європейських виробників. А також допомагає клієнтам із необхідними розрахунками.

Якщо підсумувати, всі теплоізоляційні матеріали мають свої переваги і недоліки, вимоги до монтажу, експлуатації та технології. Виходячи з них, зовнішнє утеплення стін пінопластом перевершує будь-які альтернативні варіанти за ціною/якістю. Дізнатися, докладніше вартість, ціну утеплення стін пінопластом за 1 м2 можна прочитати в цій статті.

При цьому найефективніші системи утеплення на базі пінополістиролу – це фасадні термопанелі від виробника «Термодім». Це добротна сертифікована теплоізоляція, яка виходить з цеху з готовою фінішною обробкою глиняною або кам’яною декоративною цеглою. І це комплексне утеплення будинку зовні, ціна якого включає гарантію довговічного користування та сервісне обслуговування.

У вас залишились запитання? Замовте зворотний дзвінок і ми передзвонимо, щоб дати на них вичерпну відповідь!



Є питання? Ми передзвонимо!
Отримайте безкоштовну консультацію з утеплення будинку, замовивши зворотний дзвінок прямо зараз!
Залиште свій телефон.
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом