Якісний утеплювач повинен бути стійким до вологи, адже інакше він швидко втратить свої властивості і не зможе зберігати комфортну температуру в будинку. В цьому плані термопанелі перевершують інші види матеріалів, і ось чому.
Панелі складаються з двох непромокальні компонентів: ізоляційної основи зі спіненого полістиролу і клінкерної плитки в якості обробки.
За 24 години пінопласт поглинає всього лише 0,1% вологи від власного обсягу, і в подальшому вбирання припиняється: це означає, що навіть в умовах вогкості лист буде залишатися сухим. При цьому матеріал має хоча б малу паропроникність 0.05 Мг / (м * год * Па), а також стійкий до утворення грибків і плісняви. Недарма саме пінопласт найчастіше застосовують для утеплення стін і фасадів.
Однак, якщо надовго залишити пінополістирол під прямими сонячними променями, він починає руйнуватися, а значить, між гранулами відкривається шлях вологи і грибка. Тому утеплення пінопластом завжди захищають обробкою: штукатуркою і фарбуванням, або поклейкой плитки. В такому випадку він служить десятки років.
Природно, якщо порівнювати два види фінішу по вологостійкості і стійкості до природних явищ, клінкерна плитка з вогнетривкої глини в багато разів надійніше «шуби» і «мокрого фасаду”. Вона не потріскається, як перший вид облицювання, і прослужить набагато довше.
Разом: купуючи готову термопанель, ви отримуєте вологостійкий утеплювач, який додатково захищений клінкером.
Якщо з пінопластом під штукатурку ми розібралися, то чому термопанель вигідніше по вологостійкості, ніж ЕППС, мінвата і ППУ? Пройдемося по кожному утеплювача.
ЕППС – ще більш вологостійкий матеріал, ніж звичайний пінопласт: за місяць він вбирає в себе не більше 0,5% вологи від власного обсягу. Його структура відрізняється від пінополістиролу: він більш щільний, і тому екструдований ППС ідеальний для утеплення фундаменту і теплої підлоги.
Але ЕППС погано підходить для утеплення фасадів, так як він практично не пропускає повітря: в залежності від товщини листа, його коефіцієнт паропроникності становить всього 0,007-0,012 Мг / (м * год * Па). Це означає, що панель не тільки не вбере вологу ззовні, але і не випустить назовні випаровування від стін. Така «консервація» – це підвищена вологість в приміщенні, що стікає з вікон (конденсат), сирі шпалери і грибок.
Подібне утеплення можливо тільки при грамотному проектуванні вентиляції.
Ковлакова вата, стекловата і базальтова вальтерит в оролотой банці волотой линк юолотой лінк 0,3-0,7 мг / (м * ч * Па) та недержавні школи Ніхто не може використовувати цей продукт ні в якому разі: Цей товар недоступний, але його немає.
Можна встановити плоский екран (15% і більше) і плоский екран, плоский екран і плоский екран.
Ви повинні мати можливість робити те саме у своїй мові, фотографіях та змісті.
Базальтовая вата – сама плоска, і тому найкраще захищає владу, чим стекловата, ні нова, ні незабруднена, ні приватна.
Властивості ППУ залежать від його типу. Откритоячєїстую пінополіуретан має відмінну паропроникність 0,8-0,1 Мг / (м * год * Па), але при цьому і високу влаговпітиваемость від 15%, і термін служби в районі 5-7 років. Фахівці порівнюють його з мінватою і радять використовувати тільки з волого-і паробарьером.
Закритопористий ППУ вологостійкий: як і пінопласт, він вбирає до 3% вологи, і має низьку паропроникність на рівні до 0,5 Мг / (м * год * Па). При цьому він позбавлений зрізів, через які могла б виходити волога, коштує в кілька разів більше, і його напилення вимагає теплої сухої погоди, щоб уникнути подальшого розтріскування. Матеріал також розкладається під впливом сонця, виділяє фенол, але виконати захисну обробку проблематично через нерівній поверхні.
Таким чином, клінкерні термопанелі з пінополістиролу – самий економічно вигідний і оптимальний по вологостійкості утеплювач для фасадів.