Дніпро
Дніпро
Київ
+38067-644-44-43 +38095-224-57-97 пн-пт.: 9:00 - 18:00 ; сб.: 10:00 - 17:00 Україна, м Дніпро, вул. Троїцька 3, оф. 5
+38050-461-27-38 +38095-224-57-97 пн-пт.: 9:00 - 18:00 ; сб.: 10:00 - 17:00 Україна, м Київ, вул. Велика Окружна 4
Власна технологія
Сертифікована продукція
Виробник термопанелей
№1 в Україні

Утеплення стін будинку: чим краще утеплити будинок зовні?

Утеплення будинку зовні – це зручна температура всередині вашого житла і економія на комунальних послугах, заради якої не доведеться жертвувати сантиметрами площі. Але зовнішнє утеплення стін можна виконати різними способами, кожен з яких відрізняється ефективністю та ціною, а також має свої підводні камені. У цій статті ми розглянемо, з яких матеріалів зазвичай пропонують утеплення приватного будинку чи квартири, їх переваги та недоліки, та чим утеплити будинок зовні краще.

Содержание:

  1. Теплоізоляційні матеріали, що використовуються..
  2. Як утеплити будинок пінополістиролом (пінопластом)
  3. Утеплення стін зовні екструдованим пінополістиролом
  4. Утеплення будинку зовні мінеральною ватою
  5. Утеплення стін базальтовою ватою
  6. Утеплення пінополіуретаном
  7. Утеплення приватного будинку
  8. Утеплення квартир
  9. Утеплення гаража
  10. Як складається ціна на утеплення
  11. Чим краще утеплити будинок зовні





1. Теплоізоляційні матеріали, що використовуються

Для теплоізоляції стіни обшивають матеріалами з низькою теплопровідністю, і найпопулярніші з них:

  • мінеральні вати – волокнисті утеплювачі різної пухкості та щільності, включаючи скловату та базальтову вату;
  • пінопласти – звичайний та екструдований пінополістирол;
  • пінополіуретан – утеплювач, який напилюється на стіни, або сендвіч-панелі;
  • термопанелі, що поєднують шар пінопласту та готове оздоблення.

До теплоізоляційних матеріалів також відносять ДВП і ДСП, пробку, спінений каучук, поліетилен та інше, але їх використовують усередині приміщення або для захисту комунікацій. Тому ми докладніше торкнемося утеплення будинку лише основними способами: двома видами мінеральної вати, поліуретаном, екструдованим пінопластом та пінопластом власного виробництва «Термодом» у термопанелях.






2. Як утеплити будинок пінополістиролом (пінопластом)

термопанель із пінополістиролу

Пінополістирол, він же ПКС чи пінопласт — найпопулярніший в Україні матеріал для утеплення. Пінополістирольна плита виходить шляхом спікання в лист круглих гранул і на 98% складається з повітря. Оскільки повітря – найкращий утеплювач, ППС має низьку теплопровідність на рівні 0,037 Вт/m/K (для 35 марки). Він бюджетний (1500 гривень за куб), має високу стійкість до вологи та невелику питому вагу, завдяки чому може кріпитися на будь-які поверхні. Також випускається заводами по всій країні, що полегшує логістику.

Однак, успішне утеплення стін пінопластом можливе при дотриманні трьох умов:

  1. Вибрати якісний пінополістирол. Більшість виробників випускають ППС, який за своїми фізичними характеристиками не відповідає ГОСТу. Це означає найгірші властивості теплоізоляції та експлуатаційної стійкості листів. Крім того, він може бути пожежонебезпечним – обов’язково вибирайте пінополістирол з категорією горючості Г1-Г2 (самозагасний).
  2. Розрахувати необхідну товщину утеплювача залежно від вашої кліматичної зони та будівельних норм ДБН. Існує мінімальна товщина пінопласту, що працює на заощадження тепла — якщо нижче, не отримайте ефекту і викиньте гроші. Зазвичай використовують ППС завтовшки 120-300 мм.
  3. Захистити пінополістирол стійким до зовнішніх дій обробкою. За всіх своїх переваг, пінопласт руйнується під впливом сонця. Вода з часом може проникати в пази між гранулами, а на поверхні закріплюватися пліснява. Але якщо покрити утеплювач стійким зовнішнім шаром, він служитиме вірою та правдою десятками років.

Всі три умови ідеально дотримані в таких системах утеплення, як термопанелі: вони поєднують пінопластову основу та готове оздоблення з клінкерної плитки.

Для термопанелей «Термодом» ми випускаємо власний пінопласт, який проходить жорсткий нормоконтроль та містить антипірени, а також добавки, що відлякують шкідників. Фахівці компанії допомагають клієнтам підібрати необхідну товщину утеплювача. І, нарешті, готове оздоблення клінкерною плиткою, виконане на заводі, надійно захищає шар теплоізоляції від будь-яких погодних умов.

Якщо порівнювати з традиційним способом утеплення будинків пінопластом – «мокрим фасадом», монтаж термопанелей набагато простіше, адже не вимагає ніякого оздоблення, крім затирання швів. А екологічна глиняна або кам’яна плитка краще штукатурки оберігає пінопласт, практично усуваючи його недоліки, не тріскаючись і не вицвітаючи.






3. Утеплення стін зовні екструдованим пінополістиролом

екструдований пінополістирол 1
екструдований пінополістирол

Утеплення стін зовні за допомогою ЕППС за своїм принципом не відрізняється від ППС: це також «мокрий фасад», тобто посаджені на клей і штукатурені по верху плити теплоізоляції, або термопанелі під плиткою. Але, як утеплювач, екструдований пінополістирол працює трохи інакше.

Це менш пухкий матеріал, який виготовляється з тієї ж речовини, тільки розплавленої, що пройшла екструзію. Завдяки закритої структурі він перевищує ППС по вологостійкості і має ще менший коефіцієнт теплопровідності – близько 0,0228 Вт/m/K. І також не підтримує горіння при віддаленні джерела вогню.

Але при цьому для утеплення стін зовні більше підходить пінопласт 35 щільності, вироблений за ГОСТом, ніж ЕППС. І ось чому:

  • Хоча обидва матеріали вважаються непаропроникними, пінопласт припускає деякий парообмін. ЕППС ж через високу щільність має нульову паропроникність, тому його застосування без достатньої вентиляції призводить до вологості і грибка в приміщенні. Через це будівельники частіше використовують матеріал для утеплення цоколя та фундаменту, ніж для стін.
  • Пінопласт має більш високу міцність на стиск та вигин у порівнянні з екструдованим пінополістиролом. ЕППС жорсткіший, тому гірше переносить коливання температур і вологості, і може відходити від стін. Крім того, через поверхневу плівку на його плитах гірше тримається декор — можливо, ви спостерігали «шубу», що звисає з будинків, оголює блакитні плити утеплювача.
  • ППС власного виробництва, з якого роблять заготовки під клінкерну, керамогранітну та вапнякову плитку, краще не лише за рахунок властивостей пінопласту. При його виготовленні на поверхні плити вичавлюються стільники під кожну плитку, що також покращує якість кріплення цегли та допомагає досягти ідеального малюнка.
  • У крафтовий пінопласт додаються спеціальні речовини, що відлякують жучків та мишей, чого немає в екструдованій альтернативі.

Утеплення будинку екструдованим пінопластом за ціною коштує дорожче, ніж звичайним ППС (2500 гривень за куб). Термопанелі з ЕППС стоять на одному рівні з термоблоками з якісного пінопласту власного виробництва.






4. Утеплення будинку зовні мінеральною ватою

мінеральна вата
мінеральна вата

Мінеральна вата – недорогий утеплювач рулонний для стін, який також використовують для теплоізоляції дахів. Його показники теплопровідності приблизно на рівні пінопласту (близько 0,04 Вт/m/K), але вата перевершує ПКС звукоізоляції.

Проте, утеплення будинку зовні скловатою має свої нюанси:

  1. Вата гігроскопічна та високопаропроникна, тому потребує особливого підходу до монтажу та захисту дифузними мембранами. Вона не може самостійно відводити вологу, тому згодом збирає конденсат, розводить вогкість, втрачає форму і починає пропускати тепло.
  2. Утеплювач служить менше, ніж пінополістирол і має властивість обсипатися через 10-15 років експлуатації і навіть раніше.
  3. Монтаж потребує засобів захисту для дихання та шкіри від гострих частинок.





5. Утеплення стін базальтовою ватою

Кам’яна вата – більш щільний волокнистий матеріал у плитах і найкращий із звукоізоляторів. Має коефіцієнт теплопровідності 0,041 Вт/m/K та коштує понад 2000 гривень за куб. Він вважається оптимальним для утеплення будинків та офіційно схвалений для обробки отворів вікон та дверей, оскільки не поширює вогонь.

Крім того, за будівельними нормами, житлові будинки висотою понад 26,5 метрів з метою пожежної безпеки можна утеплювати тільки кам’яною або базальтовою ватою.

Але якщо йдеться про утеплення стін будинку меншої поверховості, де допустимо пінополістирол, є причини віддати перевагу ППС. Хоча кам’яна вата менш гігроскопічна, ніж мінеральна, вона все ж таки може постраждати від вологи і частково втратити свої властивості. Крім того, для склеювання волокон використовується смола, що містить формальдегід, що робить матеріал неекологічним.






6. Утеплення пінополіуретаном

пінополіуретан
пінополіуретан

ППУ — це склад із двох речовин, який за допомогою спеціального обладнання напилюється на стіни, після чого збільшується в обсязі та перетворюється на піну. Також існують сендвіч-панелі різної товщини, в яких простір між двома шарами матеріалу заповнений пінополіуретаном.

Зовнішнє утеплення стін за допомогою ППУ вважається найефективнішим серед альтернатив: теплопровідність матеріалу майже як повітря, 0,024 Вт/m/K. Матеріал відноситься до вологостійких і самозагасних Г1-Г2. І, якщо говорити про пінополіуретану, що розпорошується, їм можна обробити поверхню з будь-яким рельєфом.

Однак цей варіант утеплення стін мало поширений у житловому фонді через високу ціну (близько 5000 гривень кубічний метр), а також відсутність достатньої кількості виробництв та фахівців з монтажу.

Крім того, пінополіуретан має той же недолік, що й пінопласт – він руйнується під впливом сонячної радіації, але пухкий хвилястий шар утеплювача важче захистити обробкою.

З цієї причини ППУ частіше використовують для утеплення всередині нежитлових приміщень, наприклад, горищ, а також на промислових об’єктах, де не потрібна особлива естетика.






7. Утеплення приватного будинку

Вибираючи утеплювач для будинку, господарі котеджів та дач все частіше віддають перевагу термопанелям. І це логічно, адже термоблоки – єдиний матеріал, який поєднує термозахист та імітацію ідеальної цегляної кладки. Установка термопанелей «Термодом» вирішує всі проблеми, які постають перед нашими клієнтами при виборі теплоізоляції.

  • Ефективність утеплення та економія. Ми використовуємо найоптимальніший за ціною/якістю матеріал – пінополістирол власного виробництва, що відповідає ГОСТу по 35 щільності. Це дозволяє економно утеплити будинок, до 70% знижує тепловтрати через стіни та гарантує, що пінопласт десятиліттями зберігатиме свої ізоляційні властивості.
  • Міцність та краса обробки. Клінкерна плитка або цегла з натурального каменю виглядає набагато естетичніше, ніж штукатурка або сайдинг. І краще справляється з будь-якими негодами, забезпечуючи довгу службу утеплювача і захищаючи конструкцію від корозії. Крім того, з найширшого асортименту можна вибрати дизайн оздоблення на свій смак: ми пропонуємо кілька сотень кольорів і фактур клінкеру від європейських виробників.
  • Простота та надійність монтажу. Утеплення будинку термопанелями простіше будь-якого іншого способу, так як не вимагає ніякої додаткової обробки. До того ж термопанелі по краю мають замки, які дозволяють збирати фасад подібно до конструктора і щільно стикувати блоки один з одним, не допускаючи щілин.

У результаті будинок не тільки захищений: навіть найнепривабливіша споруда виглядає, як шикарний особняк.






8. Утеплення квартир

Утеплення квартир термопанелями – новий та перспективний напрямок енергозберігаючої обробки для малоповерхових будинків. Порівняно з усіма видами «мокрого фасаду» подібне утеплення стінок виграє як візуально, так і за своїми властивостями.

Наприклад, екструдований пінополістирол небажаний для обшивки стінок через жорсткість і низьку паропроникність — у квартирі буде волого. Мінеральна вата практично має термін служби набагато менше теоретичного, набирає вологу і обсипається. Пінополіуретан – не з найдоступніших способів. А обробка штукатуркою під фарбування поступово втрачає презентабельний вигляд.

Термопанелі позбавлені цих мінусів. На відміну від альтернатив, вони:

  • не вимагають подальшого оздоблення, повністю готові до монтажу,
  • мають якісне зчеплення з декором,
  • прикрашають і захищають фасад клінкерною плиткою,
  • вологостійкі,
  • мають невелику паропроникність,
  • довговічні.

Зрештою, утеплення квартир зовні термопанелями економічно вигідне, адже воно не тільки знизить витрати на опалення: вам не доведеться витрачатися на оздоблювальника, а також швидкий ремонт або заміну фасаду.






9. Утеплення гаража

Утеплення стін будинку: чим краще утеплити будинок зовні? 1

Одночасно з оздобленням термопанелями приватного будинку популярно замовляти таке утеплення гаража. На дачній або присадибній ділянці можна створити цілу архітектурну композицію у певному стилі, утепливши та декорувати всі будівлі красивими термоблоками. Щоб усі споруди виглядали як єдиний ансамбль, деякі клієнти замовляють також обробку парканів термопанелями.

Достаток варіантів фасадного декору в наших каталогах дозволяє підібрати кам’яну або глиняну плитку в кольорі та фактурі, що підходять вашому смаку. Завдяки утепленню пінопластом, покритим клінкером, всі будівлі виглядатимуть ефектно і будуть мати захист від промерзання.






10. Як складається ціна на утеплення

При виборі, як виконати утеплення будинку зовні, вартість грає далеко не останню роль. Однак не варто орієнтуватися на найдешевші варіанти – вони часто говорять про низьку якість комплектуючих та робіт.

При утепленні стін термопанелями, тобто добротним пінопластом з обробкою клінкером, ціна включає:

  • вартість сировини та виробництва ГОСТівського пінополіуретану з усіма необхідними добавками;
  • якісний полімерний клей та дюбеля;
  • вартість натуральної декоративної плитки європейських виробників, яка залежить від коливань курсу валют;
  • роботи з виготовлення термопанелей;
  • монтажні роботи, що оперативно виконуються командою професіоналів «Термодом» (опційно).

Оскільки сировина закуповується за кордоном, термопанелі обходяться дорожче за деякі з альтернатив. Однак за балансом ціни/якості вони перевершують інші способи утеплення.

Ви заощаджуєте сили, гроші та час на пошук оздоблювальника. Витрати на термопанелі окупаються зниженням вартості опалення в середньому на 10-15 доларів/м2 на рік. На фасад дається гарантія 15 років, але термопанелі експлуатуються десятиліттями без необхідності ремонту або реставрації.

Замовляючи утеплення будинку термопанелями, ви побачите, що ціна термопанелей залежить від товщини блоку та типу клінкерної плитки. Наші фахівці допоможуть підібрати оптимальний для вас варіант без зайвих переплат, крім того, регулярно проводяться акції та надаються знижки.






11. Чим краще утеплити будинок зовні

Розгляд варіантів, чим утеплити будинок зовні, показує, що будь-який матеріал довго радуватиме вас теплом тільки в парі з гарним оздобленням. Найвигіднішим утеплювачем виявився звичайний пінополістирол, виготовлений за стандартами, а найстійкішим до зовнішніх впливів та стильним декором – плитка з глини, вапняку чи керамограніту. Тому на запитання “чим краще утеплити будинок зовні” напрошується одна відповідь – це клінкерні термопанелі. Вони стануть зберігачами тепла у вашому будинку, а також захистять та прикрасять ваш фасад.

У нас ви можете замовити якісні термопанелі за цінами на рівні ринкових: компанія «Термодом» пропонує монаж термоблоків «під ключ», а також консультує з питань підбору та встановлення термопанелей.

Якщо у вас залишилися питання, замовте зворотний дзвінок – наші спеціалісти нададуть вам детальну консультацію!



Є питання? Ми передзвонимо!
Отримайте безкоштовну консультацію з утеплення будинку, замовивши зворотний дзвінок прямо зараз!
Залиште свій телефон.
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом